4 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w niezapomnianej lekcji astronomii dzięki wizycie Mobilnego Planetarium. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki, której celem było przybliżenie młodzieży i dzieciom informacji o Układzie Słonecznym.

Prowadzący zajęcia w ciekawy sposób przekazał wiedzę dostosowaną do wieku poszczególnych grup. Następnie pod ogromną kopułą namiotu, przy wykorzystaniu technik multimedialnych oraz audiowizualnych nasi uczniowie podziwiali film nawiązujący do tematyki podboju kosmosu, wyprawy na Księżyc zorganizowanej przez Związek Radziecki i Stany Zjednoczone oraz misji Apollo 17.

Najmłodsi mogli zachwycać się bezkresem kosmosu, meteorytami, czarnymi dziurami oraz kometami zaprezentowanymi w bajce o Układzie Słonecznym pt.: Sekret kartonowej rakiety.

Wszyscy uczestnicy pokazów byli zachwyceni i z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo.