W środę 17 maja uczniowie kl. 7 i 8 uczestniczyli w dorocznej pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkali się u Matki Bożej Jasnogórskiej na modlitwie, refleksji i poszukiwaniu autorytetów pod duchowym przewodnictwem naszego Patrona, błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Podczas pielgrzymki prosiliśmy o Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i wszystkich skupionych wokół naszych szkół, ufając, że Królowa Polski z Jasnej Góry wyjedna duchowe owoce pielgrzymki.

Tegoroczny zjazd odbywał się pod hasłem: Odważnie szukamy autorytetów. Każda ze szkół biorących udział w pielgrzymce przesłała  5 wybranych listów uczniowskich do Prymasa Tysiąclecia pt. "Dziękuję Ci Prymasie".  Podczas uroczystości odczytano wybrane fragmenty listów napisanych przez uczniów. Z naszej szkoły były to listy: Marysi Soboń, Patryka Stępnia, Ksawerego Frączka, Julii Sobczyk, Olgi Korzep.

Pogoda wprawdzie nam nie dopisała, ale najważniejsze były pogodne nastroje uczestników.