28 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Mieczynie odbyła się uroczystość upamiętniająca nasze narodowe święta: Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polski przypadający na 2. maja oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczciliśmy te święta wierszem i piosenką. Udział w wydarzeniu wzięli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez klasy VI i VII. Przenieśliśmy się do roku 1791, kiedy to uchwalona została nasza pierwsza konstytucja. Przywołane zostały ważne wydarzenia, daty oraz bohaterowie tamtych czasów. Następnie wszyscy dowiedzieliśmy się, skąd biel i czerwień na naszej fladze, jaka była jej historia.

Wszyscy biorący udział w przedstawieniu uczniowie spisali się na medal i zasłużyli na wielkie brawa. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy pieśń Flaga.