Dzieci z oddziału przedszkolnego w ekologicznych strojach

W ramach obchodów Dnia Ziemi 25 kwietnia odbył się w naszej szkole pokaz eko mody. Celem pokazu było kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości dzieci na temat segregacji odpadów i powtórnego ich wykorzystania, a także rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej.

Kreacje naszych ”Ekomodeli” zostały wykonane przez rodziców i dzieci. Rodzice wykazali się dużą pomysłowością. Ich niepowtarzalne kreacje mogłyby być inspiracją dla profesjonalnych projektantów mody. Stroje były bardzo oryginalne a do ich wykonania zostały wykorzystane między innymi folie, puszki, korki, gazety, tektura, wełna, pudełka, rolki. Pokaz przebiegł w miłej atmosferze, przy dźwiękach muzyki. W nagrodę uczniowie, którzy wcieli się w role modeli i modelek, otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W pokazie wzięli dział uczniowie:

Z oddziału przedszkolnego:
Leon Korzep,
Kasia Gągorowska,
Kamil Włodarczyk,
Ada Stefańczyk,
Natan Klimczyk,
Julian Klimczyk,
Oliwier Sornat,
Gabrysia Cierpikowska.

Z klasy I:
Marysia Gągorowska
Julia Woś,
Iga Karwacka,
Maja Sornat,
Martynka Sójka

Z klasy II:
Oliwia Nogły,
Lena Sobczyk

Z klasy III:
Alicja Wesołowska

Nietypowy recykling odpadów przedstawili również uczniowie klas V-VIII, którzy z butelek, korków, tektury, pojemników po jogurtach zaprojektowali i wykonali przestrzenne maskotki w ramach konkursu „Wesołe śmieci.”

W tym konkursie zwyciężyła klasa VI w składzie:
Marika Stanior- Chruściel,
Julia Sobczyk,