Uczniowie oglądają na tablicy multimedialnej rezentację przygotowaną przez policjantów

We wtorek, 4 kwietnia 2023 r. gościliśmy w szkole panów policjantów: młodszego aspiranta Bartłomieja Dąbrowskiego oraz aspiranta sztabowego Rafała Tomczyka. Panowie odwiedzili naszą placówkę w związku z konkursem: „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”, w którym nasza szkoła bierze udział.

Uczniowie klas VII-VIII obejrzeli bardzo wartościowy film pt. Cyberprzemoc, w którym zwrócono uwagę na niezbyt oczywiste dla wielu ludzi fakty związane z działalnością w Internecie. Młodzież mogła usłyszeć kilka dobrych rad, m.in.

• nigdy nie wiesz kto wykorzysta twoje dane,
  • kontroluj to, co ludzie mogą znaleźć na twój temat,
  • ty określasz, kim jesteś w sieci.

Następnie panowie policjanci zwrócili jeszcze uwagę na prawne aspekty cyberprzemocy.