Piewszoklasiści z otrzymanymi prezentami. Za nimi rodzice, wychowawczyni i dyrektor szkoły.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie piosenek i wytrwale ćwiczyli podczas prób pod opieką wychowawczyni pani Ireny Kukli. 18 października br. od samego rana w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie panowała świąteczna atmosfera.

Uczniowie klasy pierwszej ubrani w strój galowy, piękna dekoracja na sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Prowadząca uroczystość powitała pierwszaków, rodziców, całą społeczność szkolną oraz gości w osobach Pana Ireneusza Gliścińskiego- Wójta Gminy Krasocin, Panią Irenę Kuśmierczyk -Kierownika Centrum Usług Wspólnych w Krasocinie oraz ks. Proboszcza Marka Szyby.

Uczniowie klasy pierwszej wprowadzani w Krainę Wiedzy przez dobre wróżki, w role których wcieliły się dziewczynki z klasy IV, zaprezentowały swoje umiejętności. Wykazały się znajomością przepisów drogowych, pięknie zaśpiewały piosenki i wykonały taniec a ponadto widoczna przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po brawurowo wykonanym programie artystycznym dzieci otrzymały gromkie brawa. Następnie odśpiewano hymn państwowy. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor szkoły Małgorzata Klimczyk -Karpińska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. ,,Pasuję Cię na ucznia”- mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Po pasowaniu Ks. Marek Szyba pobłogosławił uczniów i poświęcił plecaki. Następnie pani dyrektor Małgorzata Klimczyk-Karpińska oraz pan wójt Ireneusz Gliściński wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz życzyli pierwszakom sukcesów w nauce. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci - przybyli w licznym gronie i wręczyli swoim pociechom rożki obfitości oraz zorganizowali dla nich bajkowe ,,słodkie'' przyjęcie. Na zakończenie wychowawczyni klasy pierwszej pani Irena Kukla podziękowała wszystkim zebranym na uroczystości i zaprosiła do wspólnego zdjęcia.

W roku szkolnym 2022/2023 uroczyste ślubowanie złożyli:

• Franciszek Dankowski-Dylewski
  • Maria Gągorowska