Dyrektor szkoły wraz z nagrodzonymi nauczycielkami. W tle baner z białym napisem na ciemnoniebieskim tle: 14.10.2022 Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto uczniów, którzy co dzień pojawiają się w murach naszej szkoły, poszukują odpowiedzi i rozwijają swoje talenty. Dzień Edukacji Narodowej to także święto nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, którzy z sercem wykonują swoją pracę.

Edukacja jest możliwa również dzięki rodzicom, którzy każdego dnia wspierają swoje dzieci, inwestują czas, środki, współpracują z nauczycielami dla efektywnego rozwoju swoich pociech.
W czwartek 13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na początek pani dyrektor Małgorzata Klimczyk-Karpińska złożyła życzenia nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. Następnie, Wójt Gminy Krasocin – Ireneusz Gliściński wręczył Nagrody Wójta nauczycielkom p. Beacie Bartosik oraz p. Wandzie Winiarskiej, w podziękowaniu za wkład pracy i osiągnięcia uczennic w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.

Nagrody Dyrektora i podziękowania odebrały nauczycielki: p. Barbara Kmiecik, p. Maria Gacia, p. Alina Sakwa, p. Urszula Dudek.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy VIII przygotowani przez p. Marię Gacia, we współpracy z p. Agatą Frączek oraz p. Beatą Bartosik. Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienną pracę. Ósmoklasiści, nawiązując do kierunków polityki oświaty, przedstawili kilka ciekawych scen z lekcji i życia szkolnego, zaprezentowali także swoje talenty wokalne i taneczne.

Na zakończenie części artystycznej odbyła się projekcja filmiku autorstwa nauczycielki języka angielskiego p. Marii Gacia, który powstał z udziałem najmłodszych uczniów klas I-III oraz oddziału przedszkolnego. Film jest zbiorem wspaniałych wypowiedzi dzieci na pytania związane z edukacją.

Dzień Edukacji Narodowej 2022