W piątek 16 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata- Polska 2016. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: „Podaj dalej - drugie życie odpadów.” W tym roku akcja sprzątania skupiła się na zawracaniu przedmiotów i odpadów z drogi na wysypisko.

Wzorem poprzednich lat uczniowie klas młodszych sprzątali teren wokół szkoły i pobliskiej kaplicy. Klasy IV - V udały się sprzątać teren przy drodze Mieczyn - Karolinów. Najstarsi uczniowie sprzątali teren przy drodze Mieczyn - Jakubów.

Wszyscy uczestnicy akcji zaopatrzeni byli w rękawice oraz worki. Praca przebiegała sprawnie  a pogoda dopisała. Mamy nadzieje, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko przez nas wszystkich, dorosłych i dzieci.

Opiekun LOP