Dzięki współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną w Krasocinie filia w Mieczynie oraz bibliotekarką panią Anią Pawelec, uczniowie klas I-III mogli uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pisarzem, panem Grzegorzem Kasdepke, autorem wielu książek dla dzieci.

Spotkanie miało miejsce w bibliotece w Krasocinie 20 września.
Najpierw pisarz  w ciekawy sposób prezentował dzieciom swoje książki i czytał ich fragmenty. Potem odpowiadał na liczne pytania stawiane przez uczniów, opowiadając jednocześnie o swoim dzieciństwie, początkach twórczości, pomysłach na kolejne książki.

Bawił się również z dziećmi w rozwiązywanie zagadek zamieszczonych w jego książkach. Na zakończenie spotkania pisarz podpisywał swoje książki i rozdawał autografy.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały wypowiedzi pana Kasdepke, a po powrocie do szkoły chętnie sięgają po jego książki.