1 grudnia 2021 roku uczniowie klasy III byli na wycieczce ufundowanej przez Echo Dnia, zwyciężając w plebiscycie „Pierwszaki 2019-2020”. W nagrodę dzieci otrzymały seans filmowy oraz godzinną zabawę w bawialni RO-AN NINJA w Galerii Korona w Kielcach.

Trzecioklasiści wspólnie z wychowawczynią p. Ireną Kuklą wybrali film pt. ”Ron Usterka”. Opowieść o dorastaniu w zdominowanym przez technologię świecie, samotności wśród współczesnej młodzieży i wykluczeniu ze względów ekonomicznych oglądali, nie tylko ocierając łzy wzruszenia, ale też trzymając się za bolący od śmiechu brzuch. "Ron Usterka” przypadł do gustu dzieciom. Twórcy w subtelny, a zarazem zabawny sposób ukazali, że to, co początkowo uważamy za wadę, może okazać się zaletą, a mądrze wykorzystywana technologia i media społecznościowe wcale nie prowadzą najmłodszych do zguby.

Po obejrzeniu filmu czekała na dzieci świetna zabawa w Centrum Rozrywki Bajkowy Labirynt oraz RO-AN NINJA. Konstrukcje z przeszkodami, zjeżdżalnie, baseny z kulkami, gry zręcznościowe zapewniły dzieciom wyjątkową rozrywkę a przy okazji zadbały o ich kondycję i zdrowie. Szczęśliwi i pełni pozytywnej energii uczniowie udali się na posiłek, następnie w drogę powrotną do Mieczyna.