Delegacja szkoły składa wiązankę kwiatów przed tablicą pamiątkową

11 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości, które miały miejsce w Krasocinie. Szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Amelia Wesołowska, Wiktoria Judaszewska, Nadia Sobczyk, Kamil Łapot, Dominik Zasada oraz dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska i opiekun pocztu pani Mieczysława Ciszek.

Świętowanie rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej sprawowanej w kościele w Krasocinie. Następnie uroczystym pochodem pomaszerowaliśmy przed tablicę upamiętniającą poległych za wolność ojczyzny. Po odśpiewaniu hymnu państwowego wszystkich zebranych powitał Wójt Gminy Krasocin-pan Ireneusz Gliściński. Nad przebiegiem uroczystości czuwał pan Ryszard Kowalczyk - nauczyciel historii, który przypomniał te najbardziej bolesne wydarzenia z przeszłości naszego kraju. Ważnym akcentem uroczystości było złożenie przez delegacje szkół i zakładów pracy wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową. Uroczystość uświetniła swoją obecnością orkiestra OSP Oleszno. W jej wykonaniu na zakończenie uroczystości usłyszeliśmy piosenki patriotyczne.