25 października 2019 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

W ostatni piątek przed świętem Wszystkich Świętych wspominaliśmy podczas uroczystego apelu nie tylko naszych bliskich zmarłych, ale również poległych w czasie II wojny światowej. Od wybuchu wojny minęło już 80 lat, wydarzenia z tych czasów pozostawiły na terenie naszej Małej Ojczyzny swe ślady – m. in. mogiły zamordowanych przez hitlerowców 28 lipca 1944 roku 18 przypadkowych mieszkańców Brygidowa, Podleska i Stojewska. Uczniowie klasy VIII przybliżyli okoliczności tego ludobójstwa oraz przytoczyli wspomnienia pani Stanisławy Raczyńskiej zamieszczone w książce Krzysztofa Tkaczyka i Marka Tepera pt. „Historia wsi Stojewsko do 1945 roku”. Na zakończenie zachęcili zebranych do zapalenia symbolicznego znicza na zbiorowej mogile pomordowanych znajdującej się na cmentarzu w Krasocinie lub przed tablicą upamiętniającą te wydarzenia umieszczoną na cmentarzu w Stojewsku.