W dniu 25 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji poświęconej bezpieczeństwu w sieci. Aspirant Zbigniew Lichosik oraz sierżant sztabowy Marcin Frączek zapoznali słuchaczy z definicją cyberprzemocy, dokładnie omawiając zjawisko stalkingu.

Zwrócili również uwagę na przestępstwa komputerowe i odpowiedzialność karną nieletnich. Policjanci zapoznali zebranych z możliwościami szukania pomocy (telefony zaufania).

Spotkanie było zorganizowane w związku z konkursem „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”, w którym uczniowie naszej szkoły biorą udział.