„…wiosno, wiosno, wiosno ach to TY”
22 marca uroczyście powitaliśmy wiosnę. Z tej okazji uczniowie przygotowali program artystyczny. Jako pierwsi wystąpili nasi najmłodsi i pod kierunkiem p. M. Sornat zaprezentowali przedstawienie pt. „Witaj wiosno”.

Dzieci z klasy II zaśpiewały piosenkę „Wiosenny mazurek” i zatańczyły wiosenną poleczkę. Program przygotowały z pomocą ich wychowawczyni - p. M. Ciszek.
Uczennice klasy III pod okiem p. L. Siwek wykonały taniec dyskotekowy. Samorząd Uczniowski na ten dzień przygotował wybory Miss i Mistera Szkoły.

Do konkursu zgłosiło się ośmioro chętnych: 5 dziewcząt i 3 chłopców. Zadaniem kandydatów było przedstawienie swojej osoby, zaprezentowanie tego, co umieją najlepiej, np. zaśpiewanie piosenki, opowiedzenie dowcipu, recytacja wiersza czy też przedstawienie tańca oraz pokaz strojów ekologicznych własnego pomysłu. Następnie biorący udział w konkursie odpowiadali na pytania zadawane przez jurorów. Po naradzie komisja w składzie: Pani dyrektor, przedstawiciel nauczycieli, przedstawiciele uczniów z klas IV- VI oraz przedstawiciel rodziców ogłosiła werdykt.
Tytuł "Miss Szkoły" otrzymała Wiktoria Stolarska z klasy V,
I wicemiss została Justyna Frączek z klasy V,
II wicemiss - Joanna Kozieł z klasy IV.
Tytuł "Mister Szkoły" otrzymał Daniel Tkacz z klasy V,
II miejsce - Karol Kukla, klasa IV
III miejsce - Adrian Wertka, klasa V
Mamy nadzieję, że po takim powitaniu wiosna zagości już na dobre i będziemy mogli cieszyć się słońcem i spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Opiekun SU Agata Frączek