Wkrótce kolejna edycja Biesiady Czytelniczej "Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga" Zapraszamy uczniów klas III szkół podstawowych z terenu Gminy Krasocin do udziału w kolejnej edycji Biesiady Czytelniczej.

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będzie twórczość Hansa Chrystiana Andersena. Nauczycielem odpowiedzialnym za imprezę jest pani Lidia Siwek.

• Biesiada odbędzie się 30.03. 2010, początek imprezy – godz. 11.00.
  • Każda szkoła przygotowuje 10- minutową prezentację wybranego utworu autorstwa Hansa Chrystiana Andersena.
  • W prezentacji może wziąć udział max. 6 uczniów.
  • Prezentacja odbywać się będzie w dowolny sposób (opowiadanie, inscenizacja, śpiew itp.).
  • Za włożoną pracę w krzewienie czytelnictwa wszyscy otrzymują dyplomy i podziękowania.
  • Potwierdzenie uczestnictwa prosimy przesyłać pisemnie lub telefonicznie na adres szkoły do dnia 22.03.2010r.
  • Adres: Szkoła Podstawowa w Mieczynie, 29 -05 Krasocin, nr telefonu: 0413917011 lub 0607294970.

CELE DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE:

• Rozbudzanie potrzeby czytania, kontaktu z dziełem literackim, ujawnianie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
  • Kształtowanie umiejętności wyodrębniania postaci i zdarzeń w utworze literackim.
  • Rozwijanie sztuki jasnego i dokładnego wyrażania swoich myśli i doświadczeń, uzasadniania swoich sądów.
  • Przygotowanie do korzystania z różnych źródeł wiedzy.
  • Pobudzenie wyobraźni uczniów.
  • Kształcenie umiejętności głośnego i cichego czytania ze zrozumieniem.
  • Kształtowanie sprawności zdobywania i wykorzystywania rozmaicie przedstawionych informacji.
  • Integracja dzieci.