W piątek 12 kwietnia uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami panią Ireną Kukla i  panią Małgorzatą Sornat pojechali na wycieczkę do Europejskiego Centrum Budo – Dojo Stara Wieś. Ośrodek położony  w malowniczej scenerii Przedborskiego Parku Krajobrazowego.

To   unikatowy na skalę światową obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie, jest największym na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki.

Po wiosce oprowadziła nas pani Aleksandra, która w ciekawy sposób  opowiadała o historii ośrodka. Zobaczyliśmy dużą salę przeznaczoną do ćwiczeń, herbaciarnię, jeden z domków w stylu  japońskim. Spacer po alejkach wśród kwitnących wiśni zrobił na nas wrażenie, poczuliśmy się, jak w Japonii. Następnie   przy ognisku, jedząc kiełbaski, dzieci dzieliły się wrażeniami.

To była bardzo udana wycieczka przybliżyła nam kulturę japońską, zachęciła do ruchu i zdrowego stylu życia.

Wych. M. Sornat, I Kukla