Uczestnicy wyjazdu stoją przed wejściem do budynku Domu Kultury we Włoszczowie

W środę  5 października przedszkolaki i klasy I-III  wybrały  się na wycieczkę do  Włoszczowy na spektakl pt. „ Calineczka” w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.

Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.  Kiedy dotarliśmy na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła  sceneria oraz kostiumy aktorów. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są dowodem na to,że wycieczkę można uznać za udaną.