„Teatr jest dyscypliną sztuki przygotowującą  widza do pracy intelektualnej, a z drugiej strony pobudza pewne cechy, takie jak ciekawość, zdolność do analizy, poczucie względności. Zachęca do badania świata, poszukiwania prób wyjaśnienia, głębszego zrozumienia.

Jednocześnie teatr ukazuje los człowieka, co jest ważnym elementem humanizującym i bardzo ważnym elementem edukacji” . A. Hausbra

Zabawy naśladowcze, odgrywanie scenek dramowych i zabawa w teatr są częstymi zajęciami podczas naszego pobytu w oddziale przedszkolnym. Jesteśmy nie tylko widzami, ale również aktorami. Odgrywanie ról różnych postaci, rekwizyty, występ przed publicznością, spontaniczne dialogi, gesty, oklaski dostarczają nam wielu emocji i powodują, że przez chwilę możemy być kimś innym niż jesteśmy naprawdę. Dzięki temu zdobywamy nowe wiadomości i umiejętności, poznajemy otaczający nas świat, a przy tym doskonale się bawimy.