Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w charytatywną pomoc, zmieniając historie życia tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Dołączyliśmy do grona wspierających Szlachetną Paczkę - projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Ze strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl wybraliśmy rodzinę potrzebującą wsparcia. Była to pani Marianna z rodziną.

Największą potrzebą rodziny był opał, żywność oraz środki czystości. Córka pani Marianny bardzo interesuje się malarstwem i lubi malować dlatego prosiła o przybory do malowania.

Wszystkie klasy wraz z wychowawcami bardzo aktywnie przystąpiły do gromadzenia darów. Dzięki zaangażowaniu, szlachetności, pomocy i wyjątkowej hojności darczyńców do rodziny dowieziony został opał (węgiel i drewno) oraz przygotowano 18 paczek: z artykułami spożywczymi, środkami czystości, kosmetykami, ubraniami, sztalugę i przybory do malowania, piekarnik i inne drobne akcesoria. 10 grudnia paczki zostały przewiezione do magazynu w remizie OSP w Mieczynie, a następnie przez wolontariuszy zawiezione do rodziny.

Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: Firmie RAF-POL, rodzicom, nauczycielom, uczniom.

Przygotowana przez nas paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych, znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To mądra pomoc.

Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. „Dziękujemy za wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.”