Nasza szkoła wzięła udział w piątej edycji akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczną książką zaproponowaną w internetowym plebiscycie była powieść historyczna  H. Sienkiewicza pt.: „Quo vadis". Umiejętnie wyselekcjonowane fragmenty tego dzieła literackiego, za które pisarz otrzymał Nagrodę Nobla, zbliżyły uczniów w wyobraźni do czasów Rzymian.

Do wspólnego czytania, poza uczniami, zaproszone zostały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mieczynie oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieczynie. Czytanie poprzedzono prezentacją sylwetki Henryka Sienkiewicza.
Szkolną akcję Narodowego Czytania przygotował nauczyciel bibliotekarz - pani Lidia Siwek.