We wrześniu po raz 17 w Polsce odbywała się akcja "Sprzątanie Świata". Jej celem jest poprawianie stanu środowiska naturalnego i propagowanie nawyków proekologicznych. W naszej szkole akcja na stałe wpisała się już w kalendarz, a w tym roku przeprowadziliśmy ją w poniedziałek 20 września. Klasy 0-III, pod opieką wychowawców, z dużym zaangażowaniem sprzątały teren wokół szkoły. Starsi uczniowie, wraz z opiekunami, sprzątali teren wokół miejscowej kaplicy oraz pobliski las. Akcja przebiegała sprawnie, a dzięki wspaniałej pogodzie, nie odczuwaliśmy zmęczenia. Gdy będziemy naprawdę proekologiczni, świata nie będzie trzeba sprzątać.

Irena Kukla