Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w charytatywną pomoc i dołączyła do grona wspierających Szlachetną Paczkę - projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Ze strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl wybraliśmy rodzinę potrzebującą wsparcia. Była to pani Malwina z rodziną. Największą potrzebą rodziny była żywność, środki czystości i wersalka.

Pani Malwina potrzebowała również dla siebie i swojej rodziny odzieży i butów. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami bardzo aktywnie przystąpiły do gromadzenia darów. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców, zaangażowaniu i wyjątkowej hojności naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców Mieczyna przygotowano 12 paczek: z artykułami spożywczymi, środkami czystości, kosmetykami, ubraniami i innymi drobnymi akcesoriami ( np. telefon ). 7 grudnia paczki zostały przewiezione do magazynu przy ul. Strażackiej 4 w Łopusznie, a następnie przez wolontariuszy zawiezione do rodziny.  Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom, uczniom i mieszkańcom Mieczyna, którzy składali swoje dary w sklepie ATUT MARKET w Mieczynie. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. „Dziękujemy za wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.”