W bieżącym roku szkolnym klasa II uczestniczy w ogólnopolskim projekcie pod nazwą „Wielka mapa Polski”, zaproponowanym przez wydawnictwo WSiP.

Akcja ma na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami, a to ma służyć poznawaniu zabytków i pięknych zakątków naszego kraju oraz nawiązywaniu kontaktów między szkołami. Dostaliśmy mapę fizyczną Polski o wymiarach 140cm/100, na której dzieci odnajdują miejscowości z których przychodzą pocztówki i ciekawe miejsca znajdujące się w ich najbliższej okolicy. Otrzymaliśmy adresy klas partnerskich w różnych częściach Polski, do których wysłaliśmy pocztówki z naszego regionu i województwa. Wydawnictwo udostępniło nauczycielowi specjalnie przygotowane materiały edukacyjne: filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwolą poznać różne zakątki kraju. Dzieci ćwiczą też adresowanie i pisanie pocztówek, listów. Wychowawczyni poinformowała, że dzieci są bardzo zaangażowane i zaciekawione podjętymi działaniami. Pani Mieczysława Ciszek dziękuje rodzicom za pomoc w realizacji projektu.