12 listopada w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 89 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Występ przygotowali uczniowie z klas 3-6 pod kierunkiem pani Wandy Wilczyńskiej i pani Urszuli Frączek.

Uczniowie klas starszych przekazali wszystkim wiadomości o wydarzeniach i postaciach, które przyczyniły się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli. Recytacją wierszy uczcili pamięć tych, którzy polegli w walce. Przypomnieli też patriotyczne pieśni z tamtych lat. Z tej okazji przygotowano również okolicznościowe gazetki.

Dzięki tej uroczystości ciągle pamiętamy o ważnych dla naszego narodu i naszej historii wydarzenia i ludziach.

Piotr Ciszek ucz. kl. VI