Apel szkolny - na scenie pani dyrektor szkoły przemawia do stojących obok niej uczniów

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas wypoczynku oraz zabaw na śniegu i lodzie. Wszystkie z utęsknieniem czekały na dni wolne od nauki. Szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić kondycję fizyczną. Pamiętajmy jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność.

Aby więc przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Każdego roku przypominamy je dzieciom i prosimy o zachowanie ostrożności. W tym roku również piątek miał miejsce apel przygotowany przez dzieci z klas I-III, dotyczący bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. Uczniowie zwrócili uwagę na właściwe ubieranie się zimą, jazdę na sankach i łyżwach w bezpiecznych miejscach, zabawy śnieżkami, organizowanie kuligu. Przypomnieli zasady ruchu drogowego, konieczność noszenia odblasków. Zwróciły uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz zwierzętami. Występ uczniów uatrakcyjniły piosenki. Na zakończenie również pani dyrektor prosiła uczniów o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i życzyła wszystkim udanych ferii.