Duża grupa uczniów trzymających kartki z literami ulożonymi w napis: Dzień Bezpiecznego Internetu

Wiele osób obecnie nie wyobraża sobie życia bez Internetu. Służy on między innymi do zabawy, pracy czy nauki, ale też wykonywania innych, codziennych czynności. Niestety, Internet wykorzystywany jest również do dokonywania kradzieży lub oszustw.

Aby zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa online, powstają różne inicjatywy – między innymi takie, jak Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI obchodzony jest w drugim dniu, drugiego tygodnia, drugiego miesiąca roku. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu wypadł 8 lutego, jednakże wydarzenia organizowane w ramach tej akcji trwają do końca marca.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz:
• bezpieczeństwa dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
• zaznajomienia rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online,
• promowania pozytywnego wykorzystania internetu wśród wszystkich użytkowników sieci.

Jak co roku raz nasza szkoła podejmuje działania mające na celu zwiększenia świadomości wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców w kwestiach dotyczących zagrożeń płynących z bycia online oraz promocji pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tym roku ciekawy apel poświęcony powyższej tematyce przygotowali uczniowie z klas I-III.