Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce i w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019.
Uczniowie na lekcjach informatyki i w domu bawili się w kodowanie korzystając z gotowych kursów udostępnionych przez organizatora.

Dlaczego warto brać udział w takiej akcji? Bo Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Programowanie pozwala także rozwijać kompetencje takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową, które zdecydowanie przydadzą się każdemu, niezależnie od obranej ścieżki kariery.

Zachęcamy do zabawy w kodowanie w ciągu całego roku korzystając z materiałów na stronie www.code.org.

Nauczyciel informatyki