W ramach obchodów Dnia Europejskiego w miesiącu maju w naszej szkole zorganizowana została wystawa najsłynniejszych i najbardziej charakterystycznych budowli Europy.

Konstrukcje, imitujące wielkie cuda architektury kontynentu europejskiego, powstały z przestrzennych puzzli i spoczęły na korytarzu szkolnym. Ekspozycję stanowią: paryski Łuk Triumfalny, Wieża Eiffla, Big Ben i most Tower Bridge w Londynie oraz rzymskie Koloseum.

Pojawienie się miniatur tych monumentalnych budowli wzbudziło ogromny entuzjazm wśród uczniów, którzy z uwagą przyglądali się każdemu elementowi i z nie mniejszym zapałem odkrywali architektoniczną tajemnicę. ‘Być dziś patriotą - to być obywatelem nie tylko Polski, lecz jednocześnie Europy’, mamy więc nadzieję, że wystawa zachęciła uczniów do zgłębienia wiedzy o krajach Unii Europejskiej, aby w przyszłości stali się prawdziwymi obywatelami naszego wspaniałego kontynentu.

M. Gacia