Dnia 17 października 2013 roku o godz. 11:00 rozpoczął się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej. Na początku wystąpiła pani Dyrektor Małgorzata Klimczyk-Karpińska i powitała wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców i grono pedagogiczne.

Po przemówieniu, pierwszoklasiści wraz z klasą IV rozpoczęli część artystyczną, która zakończyła się odtańczeniem poloneza. Przedstawienie było humorystyczne i ciekawe. Pod koniec występu pani Dyrektor pasowała pierwszaków na uczniów ogromnym ołówkiem, a rodzice wręczyli im wielkie rożki wypełnione smakołykami. Wójt gminy - pan Ireneusz Gliściński wraz z kierownikiem ZOPO w Krasocinie panią Ireną Kuśmierczyk również złożyli życzenia pierwszoklasistom i wręczyli im drobne upominki.

Następnie rozpoczęła się część akademii poświęcona Dniu Nauczyciela. Pani dyrektor wręczyła nagrody czterem nauczycielom, dziękując im za pracę i zaangażowanie. Sama również otrzymała od pana wójta kwiaty i podziękowania. Po części oficjalnej rozpoczął się występ uczniów klasy V. Recytowano wiersze i zaproszono na salę wróżkę Gertrudę (którą miałem zaszczyt zagrać) i jej asystenta Kapsla. Wróżka przedstawiała charakterystyki różnych nauczycieli. Na zakończenie występu klasy V głos zabrali rodzice, składając wszystkim nauczycielom i pani Dyrektor serdeczne życzenia.

Dawid Stępień – kl. V