Z racji  zbliżającego się   pierwszego  dnia wiosny i Świąt Wielkanocy   postanowiliśmy  bliżej przyjrzeć  się tradycji związanej z tymi uroczystościami.

Któż  lepiej mógłby przedstawić  tę cząstkę naszej kultury jak nie nasze mamy i babcie.

W tym celu zaprosiliśmy do szkoły  panie z Koła Gospodyń Wiejskich  w Mieczynie - przewodniczącą panią  Barbarę Rak, pana Stanisława Jordana, panią Agnieszkę Podstawka,  panią Marię Frączek. Gospodynie przybyły w strojach  regionalnych  co znacznie wpłynęło na nastrój spotkania. Panie przedstawiły niektóre  zwyczaje  i w sposób praktyczny przystąpiły do  tworzenia wiosny,  czyli robienia kwiatów z bibuły i innych materiałów papierniczych.

Dzieci  z wielkim zainteresowaniem patrzyły na powstające  w  dłoniach gości piękne dzieła. Następnie samodzielnie i z pomocą tworzyły podobne  cudeńka.  Przygotowanie pięknych kwiatów pozwoliło na dekorowanie  palm.
Wizyta Pań  z  KGW  to miłe rodzinne  spotkanie. To wspaniała  edukacja,  zabawa,  propozycja   spędzania czasu wolnego - to skarbnica tradycji.