12 października 2012 roku, uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie powiększając wielką szkolną rodzinę. Świadkami tego niesłychanie ważnego wydarzenia w życiu najmłodszych uczniów szkoły byli zaproszeni goście.

Byli nimi: wójt Gminy Krasocin pan Ireneusz Gliściński, kierownik ZOPO w Krasocinie pani Irena Kuśmierczyk, ksiądz proboszcz Marek Szyba, dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk – Karpińska, a także rodzice, nauczyciele i wszyscy uczniowie naszej szkoły. Nastój był podniosły.

Uczniowie z przejęciem powtarzali słowa przysięgi a pani dyrektor, która dokonała oficjalnego pasowania, życzyła dzieciom, aby słowa przysięgi na zawsze już zagościły w ich sercach. Po ceremonii ślubowania w krótkim programie artystycznym pierwszoklasiści udowodnili, że „są do szkoły przygotowani". Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na zakończenie uroczystości wójt Ireneusz Gliściński wręczył dzieciom słodką niespodziankę a rodzice przygotowali poczęstunek.

Weronika Wertka