Dnia 15.10. 2015 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie pierwszoklasistów.  Na to wyjątkowe wydarzenie przybyło wielu gości:

• pan wójt Ireneusz Gliściński,
  • przewodniczący Rady Gminy pan Rafał Chruściel,
  • przewodnicząca Rady Rodziców pani Jadwiga Gołuch,
  • dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk – Karpińska,
  • ksiądz proboszcz Marek Szyba,
  • emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice.

Do ślubowania pierwszoklasiści przygotowywali się przez kilka tygodni pod opieką wychowawczyni pani Urszuli Dudek. Już w trakcie uroczystości musieli wykazać się umiejętnościami: tańca, śpiewu i recytacji.

Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia  symbolicznym ołówkiem przygotowanym na tę okoliczność. Pasowania dokonała dyrektor szkoły, a ksiądz proboszcz poświęcił uczniom plecaki i przybory szkolne. Na zakończenie uroczystości ślubowania pan wójt wręczył pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, rodzice natomiast - słodkie upominki.
Druga część akademii poświęcona była Dniu Edukacji Narodowej. Ten dzień jest dniem życzeń i podziękowań byłym i obecnym nauczycielom i pracownikom szkoły. Pan wójt wręczył nagrody pani dyrektor Małgorzacie Klimczyk-Karpińskiej i pani Wandzie Wilczyńskiej. Nagrody nauczycielom wręczyła również pani dyrektor. W tym roku otrzymały je panie: Mieczysława Ciszek, Maria Gacia i Małgorzata Sornat. Po części oficjalnej  uczniowie kl. VI pod kierownictwem pani Agaty Frączek zaprezentowali humorystyczne przedstawienie oraz wiersze i piosenki obrazujące ciężką pracę nauczycieli.
Uroczystość zwieńczył tort od Rady Rodziców dla nauczycieli, słodki poczęstunek dla uczniów kl.I przygotowany przez rodziców i uroczysty obiad dla wszystkich zaproszonych gości.