W V rocznicę śmierci Jana Pawła II uczniowie kl. VI przypomnieli postać tego Wielkiego Polaka. Człowieka, który pokazał swoją wielkość cierpliwością, zrozumieniem, ubóstwem, pokorą i modlitwą. Człowieka, który dał nam przykład, że można być dobrym i udowodnił nam to całe dobro – sobą. Jego śmierć opłakiwały miliony. Jednak „wciąż kochamy za mało i stale za późno”.
Uczniowie przedstawili kilka fragmentów z życia Papieża, które zdarzyły się naprawdę, jedne dawniej, drugie całkiem blisko...

W czasie uroczystości zaprezentowano również teledysk do piosenki pt. ”Polski Teolog Karol Wojtyła”, który przedstawia w zarysie pontyfikat Papieża. Wspólnie odśpiewaliśmy najulubieńszą pieśń oazową Jana Pawła II - „Barkę”, która, jak mówił Papież, zaprowadziła Go do Watykanu.
Na zakończenie uczniowie wyrazili swoje podziękowania dla Jana Pawła II. Dziękowali za to, że nie był dla poważania, powagi, majestatu i za to, że był dla prostych ludzi, dla swoich bliźnich.
Santo subito – święty natychmiast!

Agata Frączek