W związku z obchodami dwusetnej rocznicy narodzin Fryderyka Chopina uczniowie kl. V pod kierunkiem nauczyciela muzyki - pani Urszuli Frączek- przygotowali prezentację multimedialną poświęconą temu wielkiemu kompozytorowi. Opowiedzieli o jego życiu i twórczości.

Zwrócili uwagę, że wkład Chopina w rozwój światowej muzyki jest nieoceniony, inspirował wielu kompozytorów, stanowi natchnienie dla rzeszy polskich muzyków. Jego dzieła są ponadczasowe. Znaczenie utworów Chopina, wykracza poza wymiar artystyczny. Stał się legendą, jego twórczość jest bliska sercom wielu pokoleń.