Pierwszego października odbyło się ślubowanie uczniów kl. I. Dzieci przez cały miesiąc czyniły przygotowania, aby jak najlepiej zaprezentować się przed rodzicami, nauczycielami i starszymi kolegami.

Tego uroczystego dnia w odświętnych strojach, kolorowych biretach, przy dźwiękach muzyki przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wprowadziła dzieci do sali gimnastycznej, gdzie ciepło przywitała je społeczność szkolna. Na początku słowa powitania skierowała do wszystkich wychowawczyni klasy, a następnie uczniowie powitali zebranych wierszem i piosenką.Po słowach wstępu nastąpił najważniejszy punkt uroczystości – złożenie przez uczniów ślubowania, któremu przewodniczyła pani dyrektor. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły, a ksiądz proboszcz udzielił im specjalnego błogosławieństwa.

Mieczysława Ciszek