Dnia 13 listopada, korzystając z pięknej jesieni, uczniowie klas III, IV, V i VI wybrali się na wycieczkę szkolną do Kielc. Podróż przebiegła bardzo szybko i wesoło. Pierwszym punktem naszego programu była wizyta w Telewizji Kielce. Po przyjeździe  na miejsce powitano nas i zaproszono do zwiedzania.

Wszystkich  zaskoczyło mnóstwo kamer i fleszy. Poznaliśmy  szczegóły pracy ludzi przedstawiających nam codziennie na ekranach telewizorów różne programy. Zobaczyliśmy to wszystko, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej, ile urządzeń i ludzi jest potrzebnych do nagrania kilkuminutowego programu.

Mieliśmy także okazję być prezenterami i przedstawiać program informacyjny. Następnym punktem naszej wycieczki była położona w Górach Świętokrzyskich Jaskinia Raj. Zachwyciła nas wszystkich bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują w niej skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Ta wyjątkowa jaskinia została przypadkowo odkryta w 1963 r. Dwa lata później przeprowadzono w niej badania, podczas których znaleziono ślady obecności człowieka sprzed 50-60 tysięcy lat oraz szkielety takich zwierząt jak niedźwiedź, żubr, mamut czy piżmowół. W roku 1972  udostępniono ją publicznie dla turystów. Piękno niezwykłej jaskini wszyscy przeżywaliśmy podwójnie dzięki wspaniałemu zaprezentowaniu jej przez panią przewodnik.
Z jaskini udaliśmy się na basen do Strawczyna. Tutaj wszyscy zażywaliśmy kąpieli wodnych na różne sposoby po czym z uśmiechem na twarzy wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.