W naszej szkole dbamy o kultywowanie pięknych polskich tradycji, a święta wielkanocne to wspaniała ku temu okazja. Są one niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Właśnie w związku z Wielkanocą uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Mieczysławy Ciszek przygotowali program artystyczny, w którym przypomnieli najbardziej znane zwyczaje wielkanocne, wyjaśnili, skąd wzięły się i co oznaczają symbole, które im towarzyszą. Dzieci przygotowały dekorację stołu, produkty do święconki oraz inne symbole świąteczne. Na zakończenie dla wszystkich były oczywiście życzenia i tradycyjne jajeczko.