Uczeń z małą zieloną papugą na ramieniu

Dnia 22 marca uczniowie naszej szkoły udali się do Kielc na poszukiwanie wiosny. Odwiedziliśmy Kino Helios oraz Papugarnię. Film „Pan Zabawka” wywarł na uczniach klas IV-VIII duże wrażenie. Tytułowy „Pan Zabawka” – Sami, pracownik w filmie miliardera staje się prezentem dla syna właściciela - Aleksandra.

Początki będą trudne, ale już wkrótce Alexander przekona się, że pieniądze i przedmioty w życiu to nie wszystko. Najważniejsza jest szczerość, przyjaźń i beztroska radość - a tego wszystkiego Samy ma pod dostatkiem.
Po seansie filmowym uczniowie wraz z opiekunami udali się do Papugarni ARA na spotkanie z barwnymi, tropikalnymi ptakami, które można było zobaczyć z bliska, dotknąć a nawet nakarmić!

Dużo wrażeń, dużo emocji, ładna pogoda - wiosna już przyszła!