11 stycznia 2009 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz pierwszy w naszej szkole. Akcją dowodziła opiekunka SU pani Agata Frączek. W organizację przedsięwzięcia zaangażowały się również: opiekunka Klubu 4H pani L. Siwek, oraz panie I. Kukla, M. Sornat.

Wolontariusze kwestowali od rana przy kościele w Stojewsku i kaplicy w Mieczynie.
Główna impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej. Uczniowie klasy VI przedstawili Misterium Bożonarodzeniowe pt. „Nie było miejsca dla Ciebie”, następnie przedstawiciele klubu 4H zaprezentowali program „Szansa na sukces” i „Jak oni śpiewają”. Zabawiali też publiczność śmiesznymi skeczami. W międzyczasie prowadzona była licytacja gadżetów i prac plastycznych wykonanych przez uczniów. Licytowano również maskotki, tort w kształcie orkiestrowego serca, piękne aniołki z makaronu wykonane przez uczniów, choinki z szyszek, itp.

Uczniowie prowadzili kącik gastronomiczny, gdzie można było zakupić kawę, herbatę i ciasto upieczone przez uczniów i ich rodziców. Imprezę, od strony muzycznej, prowadził DJ VANIA.
Do szkoły licznie przybyli mieszkańcy Mieczyna i okolicznych miejscowości. Chętnie brali udział w licytacjach i wszystkie wystawione przedmioty znalazły nowych właścicieli. Super zabawa zakończyła się światełkiem do nieba.
Zebraliśmy 1137zł + 2 euro.
Składamy serdeczne podziękowania sponsorom: P.W. RAF-POL Rafał Chruściel, piekarni „Nowa” Z. Palacz z Łopuszna, Ubezpieczeniom od A do Z, Z. Frączek oraz wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na tak szczytny cel.

Agata Frączek