Dnia 26 października 2011 r. nasza szkoła zorganizowała dla klas 0-3 wyjazd na przedstawienie teatralne pt. „ Przygody Koziołka Matołka” przygotowane przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach . Spektakl miał miejsce w Domu Kultury we Włoszczowie.

W odnowionej sali widowiskowej wszystko było interesujące : scena, kurtyna, oświetlenie, widownia …. Sztuka na podstawie książki K. Makuszyńskiego należy do klasyki dramaturgii lalkowej. Za sprawą wspaniałych aktorów dzieci stały się współuczestnikami przedstawienia. A po jego zakończeniu policjanci przeprowadzili pogadankę w formie quizu na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Niespodzianką dla najmłodszych były przekazane odblaski, jako element poprawiający ich bezpieczeństwo na drodze.

Urszula Dudek