1 maja 2011 r. został wyniesiony na ołtarze papież - Polak Jan Paweł II. Dla uczczenia tego wydarzenia wzięliśmy udział w projekcie „Żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II”.

29 kwietnia o godz. 12:00 miała miejsce uroczystość posadzenia "Jodły Papieskiej" jako żywego pomnika upamiętniającego ten szczególny dzień.  Najpierw uczniowie zaprezentowali program artystyczny przedstawiający postać Karola Wojtyły - wielkiego Polaka, patrioty i papieża  a następnie wszyscy zgromadzeni: uczniowie, nauczyciele, ksiądz proboszcz i rodzice udali się  na wyznaczone przed szkołą miejsce.

Tam, po odśpiewaniu „Barki”, ksiądz proboszcz poświęcił drzewko i granitową tablicę, na której umieściliśmy słowa papieża pozostające dla pokoleń jak żywe perły:

…"ZACHOWUJCIE JAK SKARB NAJWIĘKSZY TO, CO BYŁO ŹRÓDŁEM DUCHOWEJ SIŁY NASZYCH OJCÓW.”

Po wspólnym odmówieniu modlitw przedstawiciele nauczycieli, rodziców i uczniów umieścili jodłę na wyznaczonym miejscu. Na zakończenie wszyscy odśpiewali pieśń „Taki duży taki mały”. Te podniosłe, jedyne w swym rodzaju chwile, pozostaną na zawsze w naszych sercach i umysłach. Wzrastająca przed szkołą jodła po wieczne czasy będzie przemawiać do nas słowami papieża - Polaka.