Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym przedszkolu. Był czas kiedy wspólnymi siłami przygotowywaliśmy smakowite sałatki owocowe i jarzynowe, zbieraliśmy kolorowe liście i bawiliśmy się przy ognisku.

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin. We wszystkie wydarzenia włączali się rodzice wspierając swoje dzieci. W dniu 26 X 2017 r. przedszkolaki zaprezentowały  swoje różnorodne umiejętności  w specjalnie przygotowanym programie artystycznym  o tematyce jesiennej pod hasłem: „Kolorowa jesień”. Na tle ciekawej, odpowiadającej tematyce zajęć dekoracji dzieci śpiewały  piosenki, tańczyły  i recytowały wiersze o jesieni.

Repertuar był różnorodny, nawiązywał do zjawisk atmosferycznych, przyrodniczych, zwyczajów zwierząt, podpowiadał sposób na jesienną nudę, wskazywał korzyści płynące z darów sadu i ogrodu, a także zdrowego odżywiania się. Tematykę piosenek umiejętnie podkreślały ciekawe układy taneczne.
Trud i wysiłki artystów zostały przez rodziców nagrodzone gromkimi brawami, a przez wychowawczynię, panią Małgorzatę Sornat – upominkiem w postaci kolorowej naklejki i rumianego jabłuszka. Przedszkolaki poprzez śpiew, taniec, recytację udowodniły po raz kolejny, że  jesień jest ciekawą i kolorową porą roku.
Takie występy przed szerszą widownią służą integracji dzieci i rodziców oraz są okazją do promowania zdrowego stylu życia.
Wszystkim małym aktorom gratulujemy przepięknych występów.