Jesień to tematyka związana m.in. z robieniem zapasów, poznawaniem owoców i warzyw. Dzieci z grupy przedszkolnej na zajęciach poznawały różnorodne warzywa nie tylko za pomocą wzroku, ale również innymi zmysłami: węchem, dotykiem i smakiem .

Zwieńczeniem tych działań było robienie sałatki jarzynowej - oczywiście pod nadzorem rodziców. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Każdy dostał tackę i bezpieczny nożyk do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

Sałatka smakowała wyśmienicie i nawet niejadki spróbowały, a jej przyrządzanie  dało dzieciom wiele satysfakcji.