W dniu 28 lutego 2013 r. na apelu szkolnym przygotowanym przez dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I-III odbyło się podsumowanie akcji „Bezpieczeństwo w szkole i na co dzień”. Jej celem było propagowanie zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życia codziennego.

Najpierw dzieci zaprezentowały program artystyczny poświęcony tematyce bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu. Wierszem i piosenką uczniowie przypominali zebranym jakie zagrożenia i niebezpieczne sytuacje mogą wystąpić na ulicy w drodze do szkoły i jak im zapobiegać.

Zwrócili uwagę również jakie niebezpieczne sytuacje mogą wystąpić, gdy dziecko pozostaje samo w domu i jak właściwie zachować się w kontaktach z osobami obcymi. Następnie panie wychowawczynie ogłosiły wyniki konkursów. Wśród naszych najmłodszych uczniów, czyli w kl. 0 – I przeprowadzono konkurs plastyczny. Dzieci miały za zadanie namalować lub narysować sytuacje związane z bezpieczeństwem. Wszyscy uczestnicy tego konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. W klasach II-III odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w szkole i na co dzień. Zwycięzców wyłonił krótki test, a jego wyniki przedstawiają się następująco:
Kl. III: I miejsce : Adrian Kozieł, II miejsce : Wiktoria Łapot, Julita Łapot, Natalia Pianka, III miejsce : Kacper Kozieł,
Kl. II: I miejsce : Kinga Kowalczyk, II miejsce : Milena Łapot, Kacper Łapot,
III miejsce : Filip Ptak, Dominik Taras.
Wyróżnionym serdeczne gratulujemy. Akcję przeprowadziły panie: M. Kawka, M. Ciszek, L. Siwek i U. Dudek.

W. Wertka