Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają zarówno dorośli jak i dzieci. To czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Tę wyjątkową, radosną atmosferę 22 grudnia 2015 roku w naszej szkole stworzyli uczniowie kl. II i III prezentując urokliwe Jasełka.

Dzieci w przepięknych strojach występowały przed zaproszonymi gośćmi, rodzicami, nauczycielami i uczniami. Szkolną uroczystość uświetnili m.in. pan wójt Ireneusz Gliściński, przewodniczący Rady Gminy Krasocin pan Rafał Chruściel, ksiądz proboszcz Marek Szyba, sołtys Mieczyna pan Sławomir Podstawka i emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi naszej szkoły. Publiczność po raz kolejny mogła przeżywać historię Maryi i Józefa.

Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów  była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła, a słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły zebranym, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie. Po części artystycznej pan wójt Ireneusz Gliściński i dyrektor szkoły Małgorzata Klimczyk-Karpińska złożyli obecnym na uroczystości świąteczno-noworoczne życzenia.