20 maja odbyła się w szkole Gminna Biesiada, której tematem wiodącym była profilaktyka, zaś myślą przewodnią - słowa naszego patrona „Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby Tobie czyniono.

Działaj zawsze na korzyść bliźniego”. Celem spotkania było kreowanie wśród młodych ludzi zdrowego i bezpiecznego stylu życia bez nałogów, agresji i uzależnień. W imprezie wzięli uczniowie klas VI z terenu Gminy Krasocin, tj. ze szkół w Bukowie, Czostkowie, Krasocinie, Olesznie i Mieczynie. W spotkaniu wzięły udział również: Dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej we Włoszczowe, Pani Dolaś Beata i przedstawiciel Urzędu Gminy w Krasocinie, Pani Głowacka Zofia. W krótkich prezentacjach teatralnych uczniowie pokazywali jak radzić sobie z pokusami XXI wieku . Młodzi aktorzy dawali recepty na trudne sytuacje w szkole, na ulicy, wśród kolegów, w domu rodzinnym. Była to wspaniała lekcja poglądowa, a przy okazji wiele talentów aktorskich miało pole do popisu. Imprezę udało się zorganizować dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, którzy przyjechali z uczniami do Mieczyna.

Wszyscy uczestnicy na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki w postaci zabawki edukacyjnej. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku. Szkoła składa serdeczne podziękowania Pani Głowackiej Zofii z Urzędu Gminy w Krasocinie, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowe oraz Gminnej Spółdzielni w Krasocinie za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Lidia Siwek