13 maja 2009 roku, już po raz drugi, spotkaliśmy się na Jasnej Górze na II Pielgrzymce Szkół noszących imię księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, zebraliśmy się pod pomnikiem Kardynała aby odmówić modlitwę o jego beatyfikację i złożyć kwiaty.

Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odprawionej na szczycie Wałów Jasnogórskich, której przewodniczył ksiądz biskup Józef Zawitkowski. Wspólnie modliło się, śpiewało, dziękowało i prosiło o piękne życie ponad dwa tysiące osób. Zachęceni dobrym słowem biskupa, odprawiliśmy Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich – każdy z nas w swojej własnej intencji.

Spotkanie zakończyło się krótką modlitwą w Kaplicy Matki Bożej, której cudowny wizerunek zabraliśmy do domów w postaci pamiątkowego obrazka. Duchowy wymiar pielgrzymki połączony z refleksjami dotyczącymi nauczania Dziedzictwa Prymasa na pewno pozostaną głęboko w naszych sercach.

Agata Frączek