25 stycznia 2024 roku uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w lekcjach języka polskiego poza szkołą. Najpierw w murach Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej – Filii we Włoszczowie zapoznali się z życiorysem Adama Mickiewicza.

Pani bibliotekarka w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła najciekawsze epizody z życia wieszcza. Jego różnorodną twórczość ( od bajek, po ballady, sonety, dramaty, na epopei kończąc) uczniowie poznają na przestrzeni wszystkich lat nauki, zaczynając od klasy IV. Ciekawym akcentem pobytu w bibliotece było poznanie japońskiej sztuki opowiadania o nazwie  kamishibai, której podstawowym elementem jest drewniana skrzynka w formie rozkładanego teatrzyku.

Kolejnym etapem zdobywania wiedzy było obejrzenie w MDK-u spektaklu pt. „Dziady”, cz. II w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Dzięki kostiumom, oprawie muzycznej, scenografii widzowie mieli możliwość przeniesienia się w czasy naszych przodków i poznania ich wierzeń oraz moralnych dylematów. Spektakl na długo pozostanie w pamięci publiczności dzięki dbałości o każdy szczegół gry aktorskiej, mimikę, gesty i ruch sceniczny.

Organizatorzy