04 września o godz. 9:00 w sali gimnastycznej odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość otworzyła Pani dyrektor Małgorzata Klimczyk. Powitała zebranych - uczniów, rodziców i nauczycieli. Przedstawiła wychowawców oraz przydział obowiązków dla poszczególnych nauczycieli.

W swym krótkim przemówieniu nawiązała do historycznych wydarzeń z 1939 roku. Na koniec wystąpienia złożyła uczniom i nauczycielom życzenia na nowy rok nauki i pracy. Po apelu w sali gimnastycznej wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami w klasach, a następnie wszyscy udali się do kaplicy na mszę świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz M. Szyba.