3 listopada pierwszoklasiści w obecności starszych kolegów, rodziców i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie. Przez dwa miesiące, z wychowawczynią p. U. Dudek, pracowicie przygotowywali się do tej ważnej uroczystości.

Najpierw zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym, a następnie p. dyrektor pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Mieczynie, przyjmując tym samym w poczet szkolnej społeczności. Po życzeniach, na zakończenie uroczystości, pierwszaki otrzymały upominki i wraz z wychowawczynią i rodzicami udały się na poczęstunek.